Strelecký Klub - EMEL

Strelecký klub EMEL funguje od roku 2014 a združuje športových strelcov a priateľov športovej streľby. Klub každoročne organizuje pre svojich členov súťaž o najlepšieho strelca, okrem súťaže majú členovia klubu zvýhodnené ceny na všetkých strelniciach.

Prihlášku si môžete stiahnuť pomocou odkazu nižšie a vyplnenú nám ju môžete poslať na email strelnica.emel@gmail.com.

Prihláška

Zoznam aktuálnych členov:

Strelecký klub EMEL- zoznam členov


Možnosť venovať 2% z daní z príjmov streleckému klubu EMEL

Podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o daniach z príjmov môžete rozhodnúť, kam pôjdu Vaše dve percentá z Vašich zaplatených daní. Strelecký klub EMEL ako občianske združenie Vás oslovuje s prosbou venovania 2% Vašich daní. Vyzbierané peniaze budú použité na zabezpečenie chodu klubu, materiálneho vybavenia a na usporiadanie verejných súťaží pre priaťeľov športovej streľby.

Predvyplnený formulár s údajmy nášho klubu a návod ako postupovať nájdete tu

Ďakujeme Vám za vašu podporuPodujatia na Strelnici EMEL


Športový deň

Strelecký klub EMEL organizuje každý rok - väčšinou 1. septembra športový deň pre všetkých darcov 2% a iných priateľov strelnice. V tento deň je strelnica uzavretá iba pre hostí a koná sa súťaž v streľbe malorážkou, streľba 9mm pištolami pre záujemcov, ale hlavne sa varí guláš a hlavná časť dňa sa odohráva v nestreleckej časti areálu. kde je hlavná náplň oddych a posedenie v protredí strelnice.

Pohár Zlatého Sysla

Prvý brokový pretek, ktorý sa organizoval na strelnici od otvorenia v roku 2014 je Pohár Zlatého Sysla, ktorý sa tradične usporiadava v prvej polovici júla a považujeme ho za vlajkovú loď súťaží, ktoré sa usporiadavajú na našej strelnici až doteraz. Pretek je uzavretý, čo znamená, že každý strelec má možnosť kúpiť si jedno štartovné a nie je možné dokúpiť viac položiek v súťaži. Štandartne sa striela 5x15 terčov a najlepších 6 strelcov po základnej časti postupujú ešte do finálovej položky na jeden náboj, ktorej výsledky sa pripočítajú k základnej časti a určia celkového víťaza.

Broková liga EMEL

Od roku 2019 sa usporiadava celoročná súťaž nazvaná jednoducho Broková liga EMEL. Je to súbor uzavretých brokových pretekov (5 položiek po 15 terčov) , usporiadavaných vačšinou na mesačnej báze, kde sa okrem štandartného vyhodnotenia po každom preteku je možné kvalifikovať na posledný finálový pretek organizovaný na konci sezóny, ktorý rozhodne o strelcovi, ktorý si domov zoberie celkový bank. Okrem toho sa na základe celoročných výsledkov udelí pohár Strelec roka EMEL, ktorý sa udeľuje strelcovi, ktorý má najvyššie celkové skóre z aspoň troch pretekov (v prípade účasti na viacerých pretekov sa berú do úvahy najlepšie výsledky jednotlivých pretekov).

Súťaže z gulových zbraní

Na guľových strelniciach sa pravidelne organizujú aj súťaže z krátkych guľových zbraní, alebo kombinácia krátkych a dlhých guľových zbraní. Medzi najvačšie pravidelne organizované súťaže patria súťaže LOS (Ľudová obranná sreľba) alebo Steel cup.