Aktuálna ponuka požičiavaných zbraní
 


Grand power K22 X-trim (.22 LR)

Cena zapožičania : 5€ ( 1ks .22 LR - 0,10€)


K22 X-trim je pištol slovenskej firmy Grand power, ktorá sa čoraz viac dostáva do povedomia svojim pportfoliom nielen vo V4, ale ešte výraznejšie v USA (najmä vďaka výbornému Stribogu). Pištol K22 je jedným z ďalších vydarených kúskov od našej domácej zbrojovky a určite vás prekvapí najmä svojou veľkoťou, ktorá je pri kalibri .22LR naozaj netradičná. Aj vďaka tomu sa výborne drží a pri streľbe sa správa veľmi poslušne. Je teda veľmi vhodná pre začiatočníkov a okrem toho má naozaj veľmi atraktívny dizajn.CZ 75 compact (9mm Luger)

Cena zapožičania : 5€ ( 1ks 9mm Luger - 0,20€)

CZ 75 compact je v dnešnej dobe už legendárna pištol známa nie iba v našich končinách, ale široko rozšírená po celom svete. Po pištoli COLT M1911 je CZ 75 druhá najkopírovanejšia pištol inými výrobcami, čo samo o sebe hovorí veľa o jej dobrých vlastnostiach a spoľahlivosti. V dnešnej dobe začína byť jej nevýhodou celo-kovové spracovanie, ktoré výrazne zvyšuje hmostnosť celej zbrane. U nás si môžete za požičať compact verziu tejto zbrane v kalibri 9 mm Luger.
Glock 17 (9mm Luger)

Cena zapožičania : 5€ ( 1ks 9mm Luger - 0,20€)

Rakúska zbrojovka Glock je momentálne najúspešnejšia spoločnosť vyrábajúca ručné krátke zbrane. Pištole Glock sú veľmi známe medzi strelcami ale dokonca aj nestrelcami. Model Glock 17 je základná 9mm pištol z portfólia spoločnosti Glock. Jej obrovská výhoda je spoľahlivosť, nenáročnosť a veľmi jednoduchá údržba. Naopak aj medzi strelcami je Glock veľmi známy svojím hranatým tvarom a rovnako jednoduchou ergonómiou aveľmi tvrdou spúšťou, ktorú si mnohí používatelia Glocku ešte upravujú podľa vlastnej potreby rôznymi doplnkami. U nás si môžete zapožičať Glock 17 generácie 4 v military zelenej farebnej verzii.
Beretta APX (9mm Luger)

Cena zapožičania : 5€ ( 1ks 9mm Luger - 0,20€)

Beretta APX je pomerne nová zbraň vyvinutá a uvedená do komerčného predaja iba v druhej polovici roka 2017. Napriek tomu, že na prvý pohľad pripomína pištole Glock, je najväčšou prednosťou Beretty APX jej veľmi prepracovaní ergonómia a pri držaní budete oveľa viac cítiť podobnosť s pištolami Walther P99 a HK SFP9, ktorým sa svojou ergonómiou takmer vyrovná. Práve preto sa aj na našej strlnici teší pomerne veľkej popularite a veríme, že aj v prípade, že si na rukoväť a držanie zbrane potrpíte, s Berettou APX budete spokojný.
HS XDM (9mm Luger)                                                       HS-9 (9mm Luger)

Cena zapožičania : 5€ ( 1ks 9mm Luger - 0,20€)

Spoločnosť HS Produkt so sídlom v meste Karlovac (Chorvátska republika) vyrába poloautomatické pištole v spolupráci so spoločnosťou Sringfield od roku 2000. Markantná časť produkcie je smerovaná do USA, kde boli poloautomatické pištole rady XD (HS) a XDM viacnásobne ohodnotené ako zbrane roka (2003, 2006). U nás si môžete zapožičať pištole HS-9 a HS XDM, obidve v kalibri 9 mm Luger, ktoré svojim vzhľadom pripomínajú známe pištole Glock. Na rozdiel od pištolí Glock sú HS podstatne lepšie riešené, čo sa týka ergonómie a pohodlia pri streľbe.
Beretta PX4 Storm (.45 ACP)

Cena zapožičania : 5€ ( 1ks .45 APC - 0,35€)

NATO-m certifikovaná Beretta Px4 Storm je poloautomatická pištol, ktorá je podľa mnohých v dnešnej dobe najspolahlivejšia a najodolnejšia pištol na trhu, zaradená vo výzbroji viacerých útvarov a ozbrojených zložiek.
U nás si môžete vyskúšať túto zbraň v ráži .45 ACP.
Taurus Tracker (.357)

Cena zapožičania : 5€ ( 1ks .357 Magnum - 0,35€)

Revolver Tracker od brazílskej zbrojovky Taurus sa vyrába v širokej škále kalibrov a veľkostí a primárne sú určené pre lovcov alebo návštevníkov hôr. Kalibre od .17 HMR cez .22 LR až po .44 Magnum ponúkajú naozaj možnosť širokého využitia a pogumovaná rukoväť, odolnosť voči prostrediu a veľkosť radia tieto revolveri medzi úzku špičku pri výbere ochrany ak sa pohybujete v oblastiach, kde môžte naraziť na medvede alebo iné pre človeka nebezpečné predátory. U nás si môžete požičať zbraň v ráži .357 Magnum a vyskúšať si jeho vysokú presnosť.
Taurus Raging Bull (Magnum 44)

Cena zapožičania : 5€ ( 1ks 44 Magnum - 0,55€)

Revolver Raging Bull v kalibri magnum 44 od brazílskej zbrojovky Taurus je veľmi atraktívna mohutná zbraň, ktorá rozhodne nebola vyvinutá na nosenie v našich podmienkach. Rovnako ako Taurus Tracker 357 sú tieto revolveri určené primárne pre lovcov alebo návštevníkov hôr. Revolver je v čiernom prevedení a s pogumovanými časťami velmi pohodlný na držanie a veľmi atraktívny. Zbraň má vďaka svojej váhe prijateľný spätný ráz a bez ťažkostí s ním dokážu manipulovať aj ženy. Streľba z tejto zbrane je vyslovene zážitok, ktorý si budete pamätať aj dlho po opustení strelnice a to dokonca aj keď ste pravidelnejším návštevníkom strelníc.
Desert Eagle (.50 AE)

Cena zapožičania : 4€ výstrel

Pravdepodobne najznámejšia pištol 20. storočia je Desert Eagle od Izraelskej zbrojovky IMI. Je to náramne veľká a ťažká zbraň, s ktorej streľba je skutočne ojedinelý zážitok. Je dokonca tak silná, že na našej strelnici neodporúčame streľbu z tejto zbrane ľuďom útlejšieho vzrastu alebo nižších váhových kategórií.
Glock 17 konverzia RONI G1 (9mm Luger)

Cena zapožičania : 10€ ( 1ks 9mm - 0,20€)

RONI G1 je konverzia na zbrane Glock 17 a Glock 19, ktorá pôsobí ako nadstavba na tieto pištole. Prakticky sa vďaka tejto konverzii stane z vašeho Glocka zbraň s vlastnosťami samopalu- obojručné mierenie, stabilita a kontrola zbrane totožným spôsobom ako to poznáme pri štandartnom samopale. Streľba z konverzie má okrem zlepšených vlatností zbrane ešte jednu veľkú výhodu - je to naozaj veľká zábava a prakticky okamžite je streľba zaujímavá aj pre úplných amatérov, ktorí nikdy predtým nestrieľali kvôli naozaj jesnoduchému ovládaniu. U nás si konverziu môžete vyskúšať s Glockom 17 a 31 nábojových zásobníkom.
Stribog SR9A3 (9mm Luger)

Cena zapožičania : 10€ ( 1ks 9mm - 0,20€)

Samopal od slovenskej firmy Grand Power - Stribog SR9A3 je v relatívne nový samopal na trhu, ktorý na základe recenzií zahraničných magazínov a internetových kanálov si veľmi rýchlo získava veľký rešpekt v streleckej komunite. Stribog je veľmi presná a spoľahlivá zbraň, ktorá sa príjemne drží, velmi dobre sa kontroluje aj rýchlejšia streľba a práve preto je veľmi jednoduché si na streľbu zo Striboga zvyknúť. U nás si môžete vyskúšať verziu s 10 palcovou dlhou hlavňou.
Samopal Vzor 58 (7,62x39)


Samopal Vzor 58 - FAB Defense úprava (7,62x39mm)

Cena zapožičania : 10€ ( 1ks 7,62x39mm - 0,27€)

Samopal vzor 58 je veľmi bežná zbraň medzi športovými strelcami v našich končinách a napriek názvu samopal je Sa.58 útočnočnou puškou. Používa podobne ako AK-47 muníciu 7,62x39 a aj keď vývoj zbrane bol z časti inšpirovaný práve AK-47 a nemeckým STG 44 je Sa.58 konštrukčne je riešený inak, napriek tomu, že vzhľadom AK-47 veľmi pripomína. Zbraň bola zavedená do armády v roku 1958. Napriek svojmu veku má vďaka kvalitnej konštrukcii stále dostačujúce vlastnosti. Je porovnateľná s AK-47, spoľahlivá, vydrží v zlých podmienkach ako napr. vo vode, piesku, blate a v mraze. Samopal vzor 58 sa pôvodne používal ako štandardná zbraň pechoty (variant Vz. 58 P), tankistov a výsadkárov (Vz. 58 V) v Česko-slovenskej ľudovej armáde. Po rozpade Česko-Slovenska prešla zbraň do základnej výbavy slovenskej a českej armády. V Armáde Českej republiky bude postupne nahradzovaná útočnou puškou CZ 805 Bren A1. Samopal vzor 58 používajú aj indické špeciálne jednotky, indonézska, angolská, líbyjská armáda a mnohé ďalšie a zbraň zohrala významnú rolu aj vo vojenskom konflikte vo Vietname. U nás si môžete zapožičať zbraň s pôvodnou pevnou pažbou alebo verziu po úprave doplnkami FAB Defense.
AK-47 (7,62x39mm)

Cena zapožičania : 10€ ( 1ks 7,62x39mm - 0,27€)

AK-47 (Avtomat Kalašnikova vzor 1947) je pravdepodobne najslávnejšia ručná palná zbraň 20. storočia a je velmi známa aj široko mimo streleckých komunít (najmä pod pomenovaním Kalašnikov). Prvý prototyp bol zostrojený dva roky po vojne, teda v roku 1947. Masovo sa začal vyrábať a používať v roku 1949. Pri práci na zbrani sa určite inšpiroval viacerými konštrukciami a technológiami, predovšetkým veľmi podobnou nemeckou konštrukciou Sturmgewehr 44. Na vývoji sa podieľal aj nemecký konštruktér zbraní Hugo Schmeisser, ktorý bol niekoľko rokov v sovietskom zajatí. Vo výzbroji ho má okrem Ruska asi 50 iných krajín, najmä krajiny východného bloku a tretieho sveta. Je to tým, že Sovietsky zväz vyvážal AK-47 do krajín, ktoré boli protizápadne orientované. Používajú ho vzhľadom na jeho silu a nízku cenu aj teroristické organizácie. Napriek tomu, že AK-47 nezodpovedá najnovším trendom vo vývoji zbraní, je v mnohých smeroch omnoho lepšia ako niektoré moderné pušky. Je odolná, nenáročná na údržbu, ľahko sa s ňou zaobchádza a dokáže strieľať v extrémnych podmienkach ako napr. vo vode, v piesku, v prachu alebo v silnom mraze, keď sa iné zbrane zasekávajú. Je to jedna z najpoužívanejších zbraní. Od roku 1949 dodnes vyrobili približne 80 miliónov kusov AK-47 a jej variácií.
Sig Sauer M400 (223 Rem)

Cena zapožičania : 10€ ( 1ks .223 Rem - 0,37€)

Sig Sauer M400 je civilná verzia typu AR-15 v ráži 223 Remington. Je to po AK-47 rovnako legendárna zbraň reprezentujúca základný kameň výzbroje západných vojsk. AR-15 bola vybratá a prerobená na vojenskú verziu M-16A1 a počas vojny vo Vietname po prvý krát zaradená to pechotnej výzbroje. Toto zaradenie avšak v tej dobe dopadlo neslávne, pretože prvé verzie zbraní sa v ťažkých podmienkach veľmi zasekávali a boli teda aj veľmi nespoľahlivé. Po niekoľkých rokoch a vylepšeniach sa dostávame k verzii akú si môžete vyskúšať aj na našej strelnici a to je tzv M-4 karabina, ktorá je oproti pôvodnej M-16 značne skrátená.
SKS Simonov (7,62x39mm)

Cena zapožičania : 10€ ( 1ks 7,62x39mm - 0,27€)

Samonabíjacia puška Samozarjadnyj Karabin Simonova obrazec goda - skrátene SKS vznikla za druhej svetovej vojny. Jej tvorca Sergej Simonov sa zúčastnil vývoja mnohých ručných zbraní, ale napriek tomu karabína SKS neprináša z pohľadu konštrukcie nič nového. Simonov, ako sa ľudovo po jej konštruktérovi označuje táto zbraň najčastejšie, bola prvou sériovo vyrábanou zbraňou na nový typ sovietského náboja 7,62x39 mm, ktorý napodobňoval nemecký náboj 7,92x39m vytvorený pre pušku StG 44. Tak ako pri podobných zbraniach ruskej výroby sú jej črtami robustnosť a veľkosť, ale aj výdrž a spoľahlivosť pri nehostinných poodmienkach. Po relatívne málo rokoch vo výzbroji sovietskej armády ju definitívne vytlačila útočná puška AK-47 ( resp. AKM) a neskôr AK-74, ktorá už používa menšie náboje 5,45 mm.
Napriek tomu, že zbraň bola vyvinutá v polovici minulého storočia je stále populárna medzi športovými strelcami a dá sa očakávať, že sa s ňou na strelniciach ešte budeme stretávať aj v budúcnosti. U nás si zbraň môžete vyskúšať už po úprave doplnkami ATI Strikeforce a optikou.
CZ 455 Thumbhole (.22 LR)


CZ 455 Evolution (.22 LR)

Cena zapožičania : 10€ ( 1ks .22 LR - 0,1€)

Nové modely ČZ 455 THUMBHOLE a EVOLUTION vychádzajú z klasickej konštrukcie a prinášajú kopec vylepšení, ktoré sa dotýkajú väčšiny hlavných častí zbrane. Predovšetkým výrobca vypočul početné žiadosti o zavedenie systému umožňujúceho výmenu hlavní. Využitie nových poznatkov pri výrobe ústia hlavne, ktoré zbrojovka získala pri vývoji a výrobe zbraní určených pre lov na dlhé vzdialenosti, im umožnilo skrátiť hlaveň, pri zachovaní tradične vysokej presnosti. U nás si môžte vyskúšať obe verzie tejto elegantnej modernej zbrane, avšak upozorňujeme, že verzia THUMBHOLE je určená iba pre pravákov.
Remington 700 VTR (Win .308)

Cena zapožičania : 10€ ( 1ks Win 308 - 1€) (vyskúšanie zbrane : menej ako 5 výstrelov - 3€ za výstrel)

REMINGTON 700 VTR (Varmint Tactical Rifle) je dokonalým riešením pre kombináciu poľovnej a športovej streľby. Odolná polymérová pažba s protišmykovými gumenými prvkami zabezpečuje pohyb aj v tom najnáročnejšom teréne. Integrovaná úsťová brzda zmierňuje spätný náraz...Pôvodný Varmint profil hlavne je na Remingtone 700 VTR upravený na trojuhojníkový profil, čo taktiež zabezpečuje dokonalé chladenie hlavne a nižšiu hmotnosť zbrane... Remington 700 je aj základom na momentálne najpoužívanejšej americkej odstrelovacej pušky M40 a jej nasledovníkov.
Verzia 700 VTR, ktorú si môžete zapožičať u nás je momentálne používaná viacerými špeciálnymi jednotkami po svete.       

Bowtech Destroyer                      Mission Craze Black                         Olympijský luk                                  Športová kuša Jandao

Na našej strelnici je možné okrem guľových a brokových zbraní vyskúšať aj streľbu s rôznych typov lukov, alebo športovej kuše. Medzi najzaujímavejšie patria jednoznačne kladkové športové luky - Bowtech Destroyer a Mission Craze Black. Tieto luky sú pre amatérskych strelcov veľký zážitok a za relatívne krátky čas je možné naučiť sa niečo 'trafiť'. O niečo náročnejšia streľba je z olympijského luku, kde sa výsledky dostavia až po menšom tréningu. V neposlednom rade je pre vás k dispozícii športová ručná kuša, ktorá sa veľmi jednoducho ovláda a prináša pre strelcov opäť trochu inú skúsenosť.